Make your own free website on Tripod.com

 

Entries 473

     
 

BEST OF SHOW TANK

COLOR

BEST OF SHOW DELTA

COLOR

1

Stan Shubel

Purple

Stan Shubel

Purple

2

Bob Larson

H/B Pastel

Jim Alderson

H/B AOC

3

Mike Khalid

AOC BiColor

Jim Alderson

Blue

4

Jim Alderson

Snake Varigated

ET Mellor

H/B Pastel

 

BEST OF SHOW VEIL/SWORD

COLOR

BEST OF SHOW FEMALE

COLOR

1

Jim Alderson

Varigated

Vincent J. Park

Albino

2

Richard Dynes

Single Sword

Mike Khalid

Blue/green

3

Rick Grigsby

Solid

ET Mellor

Gold

4

Dave Polunas

Snake Skin Veil

Luke Roebuck

H/B AOC

 

BREEDER MALE

 

BREEDER FEMALE

 

1

Frank Chang

Red

A. Privatera

Albino

2

Luke Roebuck

Albino

Luke Roebuck

H/B AOC

3

Frank Chang

 

Mike Khalid

 

4

Frank Chang

 

Mike Khalid

 
 

RED TANK ( 6 )

RED DELTA (6)

BLUE TANK (5)

BLUE DELTA (8 )

1

Kathi Heern

Stan Shubel

Stan Shubel

Jim Alderson

2

Jim Alderson

Jim Alderson

Jim Alderson

Kathi Heern

3

A&L Opdyke

A&L. Opdyke

Ron Ham Pong

Ron Ham Pong

4

Kathi Heern

A&L Opdyke

Ron Ham Pong

Stan Shubel

 

GREEN TANK (2)

GREEN DELTA

(9 )

BLACK TANK (8)

BLACK DELTA

( )

1

Rick Grigsby

Luke Roebuck

Jon Madsen

Richard Dynes

2

Jim Gourlie

Rick Grigsby

Luke Roebuck

Richard Dynes

3

 

Jim Gourlie

Luke Roebuck

Luke Roebuck

4

 

Jim Gourlie

Richard Dynes

William Debenedetto

 

MULTI TANK (1 )

MULTI DELTA

( 3)

AOC ALBINO TANK (6)

AOC ALBINO DELTA

( 6)

1

Charles Bialon

Jim Alderson

Jim Alderson

Luke Roebuck

2

 

Jim Alderson

Jim Alderson

Luke Roebuck

3

 

Charles Bialon

Luke Roebuck

Luke Roebuck

4

   

Luke Roebuck

Kathi Heern

 

PURPLE TANK ( 9 )

PURPLE DELTA (7)

AOC TANK (5 )

AOC DELTA ( 3 )

1

Stan Shubel

Stan Shubel

Joe Rosenberry Jr.

Tyrone Burgess

2

Jim Gourlie

Jim Alderson

Tyrone Burgess

Rick Grigsby

3

Jim Alderson

William Debenedetto

Joe Rosenberry Jr.

Rick Grigsby

4

Jim Alderson

Jim Gourlie

Tyrone Burgess

 
 

H/B RED TANK (4)

H/B RED DELTA ( 6)

H/B BLUE TANK (2)

H/B BLUE DELTA (1 )

1

Frank Chang

Jim Alderson

Stan Shubel

Stan Shubel

2

Frank Chang

A&L Opdyke

Jim Gourlie

 

3

A&L Opdyke

Frank Chang

   

4

A&L Opdyke

Frank Chang

   

 

Page2

 

 

H/B PASTEL TANK

( 5)

H/B PASTEL DELTA (9 )

H/B YELLOW TANK ( 3 )

H/B YELLOW DELTA( 5 )

1

Bob Larson

ET Mellor

Bob Larson

Luke Roebuck

2

Bob Larson

Bob Larson

Kathi Heern

Luke Roebuck

3

Bob Larson

ET Mellor

Kathi Heern

Bob Larson

4

ET Mellor

Bob Larson

 

Kathi Heern

 

H/B AOC TANK (2 )

H/B AOC DELTA (10)

H/B PURPLE TANK

( 2 )

H/B PURPLE DELTA (3 )

1

Jim Alderson

Jim Alderson

Stan Shubel

Stan Shubel

2

Jim Alderson

Jim Alderson

Luke Roebuck

Rick Grigsby

3

 

Richard Dynes

 

Luke Roebuck

4

 

Jim Alderson

   
 

RED BICOLOR TANK (5)

RED BICOLOR DELTA (4 )

B/G BICOLOR TANK (1 )

B/G BICOLOR DELTA (4)

1

Dave Polunas

Luke Roebuck

M&M Golimowski

Rodrigo Ziviani

2

Luke Roebuck

DQ

 

Luke Roebuck

3

Ron Ham Pong

DQ

 

Mike Khalid

4

Ron Ham Pong

DQ

 

Mike Khalid

 

AOC BICOLOR TANK (4 )

AOC BICOLOR TANK (9 )

SNAKE SOLID TANK (1 )

SNAKE SOLID DELTA (2 )

1

Mike Khalid

Dan Whitmer

DQ

Mike Khalid

2

Mike Khalid

Mike Khalid

 

Richard Dynes

3

Ron Ham Pong

Dan Whitmer

   

4

DQ

Rodrigo Ziviani

   
 

SNAKE VAR. TANK (9)

SNAKE VAR. DELTA (11 )

ALBINO TANK (4 )

ALBINO DELTA (6)

1

Jim Alderson

Dave Polunas

Luke Roebuck

Luke Roebuck

2

Dan Whitmer

Dan Whitmer

Luke Roebuck

Alfred Privatera

3

Dan Whitmer

Dan Whitmer

Alfred Privatera

Luke Roebuck

4

Dan Whitmer

Jim Alderson

Kathi Heern

Luke Roebuck

 

BRONZE TANK (9)

BRONZE DELTA (5 )

YELLOW TANK (8 )

YELLOW DELTA (8 )

1

William Delatorre

Dave Polunas

Mike Khalid

John Madsen

2

William Delatorre

Dave Polunas

Mike Khalid

Mike Khalid

3

William Delatorre

T&P Allen

Mike Khalid

Bob VD Langdenberg

4

William Delatorre

T&P Allen

Bob VD Langdenberg

John Madsen

 

GOLD TANK (2 )

GOLD DELTA

(1)

SINGLE SWORD TANK (3 )

SINGLE SWORD COMB.( 4 )

1

Bob VD Langdenberg

Tyrone Burgess

Richard Dynes

Richard Dynes

2

Bob VD Langdenberg

 

Richard Dynes

Richard Dynes

3

   

Dick Johnson

Dick Johnson

4

     

DQ

 

DBL. SWORD TANK (5)

DBL. SWORD COMB. (6 )

NOVICE TANK (4)

NOVICE DELTA ( 4)

1

Richard Dynes

Richard Dynes

Gary Balbo

Gary Balbo

2

Richard Dynes

Richard Dynes

Gary Balbo

Gary Balbo

3

Dick Johnson

Dick Johnson

Gary Balbo

Gary Balbo

4

Dick Johnson

Dick Johnson

Gary Balbo

Gary Balbo

Page 3

 

JUNIOR TANK (3 )

JUNIOR DELTA

(3 )

HBGREEN TANK

(2 )

HBGREEN DELTA (2 )

1

Mike Leva

Mike Leva

 

DQ

2

Mike Leva

Mike Leva

 

DQ

3

Mike Leva

Mike Leva

   

4

       
 

BODY/EYE COLOR VEIL (10 )

SNAKESKIN VEIL (3 )

SOLID VEIL ( 4)

VARIEGATED VEIL (2 )

1

Jim Alderson

Dave Polunas

Rick Grigsby

Jim Alderson

2

Rick Grigsby

M&M Golimowski

Rick Grigsby

Luke Roebuck

3

Rick Grigsby

DOB

Rick Grigsby

 

4

Dave Polunas

 

Rick Grigsby

 
 

H/B VEIL (5)

NOVICE VEIL

( 4 )

JUNIOR VEIL (0 )

 

1

A&L Opdyke

Gary Balbo

   

2

Joe Rosenberry Jr.

Gary Balbo

   

3

Joe Rosenberry Jr.

Gary Balbo

   

4

Joe Rosenberry Jr.

Gary Balbo

   
 

RED FEMALE (5)

BLUE/GREEN FEMALE (12 )

BLACK FEMALE ( 7 )

AOC FEMALE (6 )

1

Dave Polunas

Mike Khalid

John Madsen

Jim Gourlie

2

Jim Gourlie

Jim Gourlie

John Madsen

Jim Gourlie

3

Dave Polunas

Jim Gourlie

Jack Mertz

Charles Pratt

4

Dave Polunas

Luke Roebuck

Jack Mertz

Joe Rosenberry Jr.

 

H/B AOC FEMALE

(6)

GOLD FEMALE

(10 )

BRONZE FEMALE

(6)

H/B RED FEMALE (1)

1

Luke Roebuck

ET Mellor

E. Golimowski

Stan Shubel

2

Vincent J. Park

ET Mellor

Bob Squires

 

3

Luke Roebuck

Mike Khalid

Bob Squires

 

4

Mike Khalid

E. Golimowski

Bob Squires

 
 

ALBINO FEMALE ( 7 )

NOVICE FEMALE (4 )

JUNIOR FEMALE

( 0 )

AUCTION TOP $$ COLORS

1

Vincent J. Park

Gary Balbo

 

H/B AOC

2

Vincent J. Park

Gary Balbo

 

Red Albino

3

Alfred Privatera

Gary Balbo

 

H/B Red

4

Alfred Privatera

Gary Balbo

 

Var. Snakeskin

       

H/B Pastel

 

WORLD CLASS

     
 

Big Fin Class (2)

Swordtail Class

(0)

Short tail Class (1 )

 
 

Rodrigo Ziviani

 

Luke Roebuck

 
 

Luke Roebuck

     
         

JUDGES:, Harold Morgan, Paul Gorski, , Frank Chang, Jim Alderson,

ASSISTANT JUDGES: :, Luke Roebuck, Ron Hongo,Mike Khalid, Rick Grigsby

OBSERVERS Janet Johnson, Dick Johnson, Lee Paulin,Charles Pratt